Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Kültür ve Sanat

Duygu MENTEŞ
08 Kasım 2021Duygu MENTEŞ
704OKUNMA

Gülten Akın Mektup Ödülü Sahibini Buldu

Gülten Akın Mektup Ödülü Sahibini Buldu

Nilüfer Belediyesi’nin şair ve yazar Gülten Akın’ın hayatı, eserleri ve edebiyata bakışını incelemeye yönelik düzenlediği “Yılın Yazarı” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği “2021 Yılın Yazarı: Gülten Akın Mektup Ödülü” sahibini buldu.

Gülten Akın’ın edebi birikiminin ışığında, yazma duygusunu içinde hissedenlerin, yaşama ve insana dair bakış açısı ile ürettiği çalışmaların değerlendirildiği yarışmaya, 114 yarışmacı 228 mektup gönderdi.

Latife Tekin, Neslihan Cangöz, Nahit Kayabaşı, Şafak Baba Pala ve Taçlı Yazıcıoğlu’nun oluşturduğu seçici kurul tarafından belirlenen, “Yanlış mı belledim, insan sorumluluktur” dizesinin konu edinildiği Mektup Ödülü’nün sahibi Hande Çiğdemoğlu oldu.

Yarışmada, Özlem Öztürk Karadoğan, Aslı Ilgın Uyurkulak, Anıl Çetinel Örselli, Metin Turan ve Hilal Aydın La Spisa’nın yazdığı mektuplar mansiyon ödülüne layık görüldü.

Mektup Ödülü’ne katılan Meltem Uzunkaya, Merve Üzel Tambay, İpek Sözen Çubukçuoğlu, Fatoş Asya Akbay, Gülizar Aytekin, Esra Kahya, Kamile Yılmaz, Candan Sevinç, Işıl Madak Kaya, Esra Gürbüz, Güler Kalem, Yasemin Yılmaz Yüksek, Hatice Göz ve Öznur Babur’un yazdığı mektuplar ise yayımlanacak kitapta yer almaya hak kazandı.

Büyük ödülün 3 bin TL olarak belirlendiği yarışmada, mansiyon ödülleri bin TL oldu.

Ödüller, Aralık ayında yapılacak Yılın Yazarı Gülten Akın Sempozyumu’nda sahiplerine verilecek.

Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor