Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Okan ATAK

1990 yılında Aksaray İli Sarıyahşi İlçesi’nde doğdu. 2002 yılında Kızılırmak İlkokulu’nu, 2005 yılında Kızılırmak Ortaokulu’nu ve 2007 yılında da Sarıyahşi Lisesi’ni bitirdi. 2008 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’ne başlayan ve Başbakanlık Bursu ile okuyan ATAK, 2012 yılında Maliye Bölümü’nü fakülte üçüncüsü ve bölüm birincisi olarak bitirdi. Ardından 2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi-Sosyal Bilimler Enstitüsü, Maliye Anabilim Dalında Türk Eğitim Vakfı Bursu ile yüksek lisans programına başladı.

Öte yandan ATAK, 2014 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak atandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Bursa (A) Grup Başkanlığı’nda 4 yıl Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapan ATAK, 2017 yılında yapılan Vergi Müfettişliği yeterlik sınavında Vergi Müfettiş Yardımcıları arasında en başarılı % 5’lik dilime girmeye hak kazandı.

ATAK, askerlik görevini Temmuz 2018-Ocak 2019 tarihleri arasında 6 ay kısa dönem Jandarma Er olarak Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığında takdir belgesiyle ifa etti. ATAK, Haziran 2019’da “Vergi Denetiminde Mükellef Hakları Ve Türkiye’de Mükellef Haklarının Geliştirilmesine Yönelik Çözüm Önerileri” başlıklı tezi savunarak yüksek onur öğrencisi derecesiyle Karadeniz Teknik Üniversitesi-Sosyal Bilimler Enstitüsü, Maliye Anabilim Dalından mezun oldu.

Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak görevine Ankara (A) Grup Başkanlığı’nda devam etmekte olan ATAK, çeşitli dergilerde vergi hukuku ve maliye alanında yayımlanmış makaleleri ve köşe yazıları bulunmaktadır. Öte yandan ATAK, evli ve bir kız babası olup az derecede İngilizce bilmektedir.