Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Haberler

24 Haziran 2021
2760OKUNMA

Gönüllü Genç Ekonomi Gazeteciliği İçin Yeni Arkadaşlarımızı Arıyoruz

Gönüllü Genç Ekonomi Gazeteciliği İçin Yeni Arkadaşlarımızı Arıyoruz

Yorumlar

 • B
  Buğra Koralay
  Bu ülkede yaşayan her bir yurttaşın halka karşı borçlu olduğunu düşünüyorum; gazetecilik bu bu borcun ödenebileceği en önemli 3 alandan biri, diğeri sanatçı ötekisi akademisyen. Eğer uygun görürseniz aynı dünya görüşünü paylaştığım insanlarla gazetecilik yapmaktan onur duyarım saygılarımla…
 • İ
  İslam İSLAMOĞLU
  Yeni iktisadi görüşe ithafen,bana göre değişmez faktörler:Emek,doğal kaynaklar,girişimci,toprak ve de eklenmesi gereken “teknoloji “ ve değişmesi ve ya geliştirilmesi gereken “sermaye”unsuru. sanlik tarihinde vazgeçilmez olan tek eylem üretimdir.Refah düzeyinin ölçütü arz odaklı anlayış olmalı.Üretim faktörlerine teknoloji yoğun anlayış ve sermaye yapısının değişimi ve ya gelişimi olmalıdır. Kısa vade Türkiye ekonomisinin iyileşmesi mümkündür.Cari açık,iç ve dış borç stoku eritilebilir.Refahı tabana yayıcı politikalar izlenebilir.Güncel kapital etkiler,YİD,ve başkaca toplumun geneline hitap etmeyen modeller yerine, Doğrudan ve dolaylı vergilere ilaveten yatırımlardan elde edilen marjlar yine Hazine de stoklanabilir,bu marjlarla ödemeler dengesi kurulabilir.Refahta hem niteliksel hem niceliksel faydalar sağlanabilir.Devlet,kamu kurum ve kurulu şlar,İktisadi teşebbüsler gibi sermaye araçlarını ağırlıklı elinde tutan bu güç ile tüm bayındırlık,sosyal,ulaşım,alt yapı gibi yatırımlar kar anacı gütmeden İlgili kuruluş bütçeleri,hazine desteği gibi girişimlerle yapılabilir.
 • M
  Muhammed Abdulsamet Çulha
  Ankara Yıldırım Beyazıt Üni. Maliye Bölümü 3.Sınıf öğrencisiyim, Ekonomi Muhabirliği ve Yazarlığı bölümüne başvuruyorum.
 • K
  Kadir purutoğlu
  Sizin aranıza katılıp, ekonomi hakkında araştırma yapıp yazılar yazmak ve sizlerin bilgilerinden faydalanmak isterim

Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor