Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Ersan KARACA

1981 Yılında Ağrı'da Doğan Ersan Karaca, İlk, Orta Öğrenimini Kocaeli’de, Lise Öğrenimini Sakarya Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesinde Tamamladıktan Sonra Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde Üniversite Eğitimine başlamış ve 2003 Yılında Üniversiteden Mezun Olmuştur.

2004 Yılında Hazine Ve Maliye Bakanlığında Vergi Müfettiş (Vergi Denetmeni) Yardımcısı Olarak Göreve Başlamıştır. Bu Süre İçinde Ayrıca 2012 Yılında Marmara Üniversitesi Muhasebe Denetim Yüksel Lisansını Tamamlamış Ve Aynı Yıl İstanbul Üniversitesinde Muhasebe Alanında Doktora Çalışmasına Başlamıştır. Ayrıca English Time Ve American Kültür Kurslarını Tamamlamış Ve İngilizce Yeterlilik Belgesi Almıştır. 2014 Yılına Kadar Vergi Denetim Kurulunda Türk Ticaret Kanunu, KDV, ÖTV, Kurumlar Vergisi Konularında Birçok Eğitim Seminerine Eğitici Olarak Katılmıştır. 2011 Yılında TFRS / TMS Alanından SPK Bağımsız Denetim Belgesi Sınavında Başarı Göstermiştir. Yüksek Lisans Bitirme Tez Konusu Vergi Mevzuatı İle TRFS/TMS’ler Arasında Farklılıkların Açıklanmasıdır.

Ersan Karaca 2014 Yılında Yeminli Mali Müşavir Olmaya Ruhsatını Almaya Hak Kazanmış Olup, Halen İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odasına Bağlı Olarak Görevini Sürdürmeye Devam Etmektedir. Evli Ve 3 Çocuk Babası Olup, İngilizce Bilmektedir.