Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Ekonomi, Maliye

23 Temmuz 2018
78111OKUNMA

Akıllı Telefonla Sahte Sigara ve Alkollü Ürünlerin Tespiti Mümkün

Akıllı Telefonla Sahte Sigara ve Alkollü Ürünlerin Tespiti Mümkün

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilen BUİS mobil uygulaması tütün ve alkol ürünlerinin yasal olmayan bir şekilde üretilip piyasaya sürülmesi halinde bu durumu tespit edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Piyasada yer alan yeni ürünlerin üzerindeki barkodlar eskilerine göre oldukça farklı. 

Barkodların doğru olup olmadığını anlamak için BUİS uygulamasına başvurabilirsiniz. Uygulama IOS işletim sisteminizin kamerasını kullanarak ürünün üzerindeki barkoddan ürünün yasal üretilip üretilmediğini tespit ediyor. 

Alkol ve tütün ürünü alırken sizde mobil cihazınızda bulunan BUİS uygulamasını kullanarak ürünü denetleyebilirsiniz. Sahte içki ve tütün ürünlerini kullanmamak için BUİS uygulamasından faydalanın

Ürünün üzerindeki barkodu Buis uygulamasına okutun ve o ürün hakkında ki bilgilerin hepsine anında ulaşın. Uygulama sahte alkol ve tütün konusunda yardımcı oluyor. 

Uygulamanın indirilmesi ve raporlama işlemlerinde kişisel verilere özen gösterildiğinden veriler anonim bilgi olarak işlem görüyor.

Yorumlar

  • H
    Hakan keskin
    Uygulamayı indirdiğim halde hiçbir şekilde çalışmıyor neden acaba
  • F
    Ferhat
    Uygulamayı çalışmasın diye yaptıysanız evet başarılı.

Yorumlarınızı Bize Yazınız

Soru Sor