Vergi, Maliye, Ekonomi, Sosyal Güvenlik, Ticaret Hukuku Hakkındaki Herşey

Yazarlar

Ahmet Cüneyt AKSOY

1977 Ankara doğumludur. Söğütözü’nde bulunan Gazi Anadolu Lisesini bitirdikten sonra ODTÜ’de Siyaset Bilimi okudu.

Askerlikten sonra Gelirler Genel Müdürlüğünde Gelir Uzman Yardımcısı ve ardından Gelir Uzmanı olarak çalıştı. 2 sene taşrada küçük ölçekli mükellefler düzeyinde müdür ve vergi denetmeni adına vergi incelemeleri yaptıktan, denetimlere katıldıktan sonra merkez teşkilatta Özel Tüketim Vergisinin (II), (III) ve (IV) sayılı listeleri üzerinde 8 sene, ÖTV’nin tamamı üzerine 2 sene çalıştı. 2015 yılından itibaren Özel İletişim Vergisi ve Şans Oyunları Vergisi üzerine uzmanlaştı. Aynı dönemde özellikle KDV iade süreçleri ve KDV tebliğinin özel esaslar bölümü ile ilgili görevlerini sürdürdü. Gerek ÖTV gerek KDV ile ilgili istatistik çalışmalarında yer aldı.

İtalya, İspanya, Avusturya, İsveç, Portekiz ve Belçika da çeşitli incelemelerde bulunarak çalışma konularında idarenin hazırladığı düzenleme taslaklarına katkıda bulunmaya çalıştı.

Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (ATAUM) temel eğitim ve uzmanlık eğitimi alarak Avrupa Birliği uzmanı sertifikası almıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Jean Monnet Modülü Avrupa Birliği Hukuku Sertifikası vardır. Ayrıca Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahiptir. İyi derecede İngilizce ve orta seviyede İtalyanca ve az düzeyde Fransızca bilmektedir.

Ahmet Cüneyt AKSOY Tüm Yazılar